دانلود تحقیق Grid Computing

دانلود تحقیق Grid Computing

 

مشخصات این فایل
عنوان: Grid Computing
فرمت فایل : word( قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 78

این مقاله درمورد Grid Computing می باشد.

خلاصه آنچه در مقاله Grid Computing می خوانید :

شکل 3-3 لایه های معماری Grid
3-2-1- Fabric : رابط هایی برای کنترل های محلی
در لایه Fabric منابعی که می توانند به اشتراک گذاشته شوند ، وجود دارند . این منابع می توانند منابع منطقی نیز باشند . به عنوان مثال یک سیستم توزیع شده ی فایل خوشه ای  از کامپیوتر ها با تعدادی کامپیوتر توزیع شده . در اینگونه از موارد ، احتمالاً در پیاده سازی از پروتکل های داخلی استفاده شده است . برای نمونه ممکن است برای دسترسی به فایل در سیستم توزیع شده ی فایل از پروتکل NFS استفاده شده باشد . ولی این موارد برای معماری Grid اهمیتی ندارد  .
قسمت های Fabric ، عمل های خاصی برای هر منبع بصورت محلی پیاده سازی می کنند . این عمل ها فقط مخصوص آن منبع خاص هستند و فقط بر روی آن اجرا می شوند و این منبع می تواند فیزیکی یا منطقی باشد . پس یک وابستگی بین توابعی که در لایه ی Fabric پیاده می شوند در یک طرف ، و اعمالی که به اشتراک گذاشته می شوند در طرف دیگر ، وجود دارد . توانایی بیشتر لایه ی Fabric ، باعث پیچیده و قوی تر شدن اعمالی که به اشتراک گذاشته می شود ، می گردد . و در عین حال اگر شرط هایی را بر روی منابعی که در این لایه قرار دارند ، اعمال کنیم ، استفاده از این زیر ساخت ساده تر می شود . به عنوان مثال ، عمل رزرو کردن پیشرفته می تواند مفید باشد . این بدین معنی است که کسی که می خواهد در آینده از منبع استفاده کند ، بتواند علاقه ی خود را در این زمینه اعلام کند . ولی خیلی از منابع این رزرو کردن را پشتیبانی نمی کنند .
تجربه نشان می دهد که منابع باید حداقل دو نوع قابلیت را داشته باشند . اول مکانیزمی برای باخبر شدن از وضعیت داخلی منبع ، حـالت و قابلیتهای کنونی آن ( به عنوان مثال اینکه آیا این منبع
قابلیت رزرو کردن را پشتیبانی می کند یا نه ) و دوم امکاناتی برای مدیریت که با استفاده از آن بتوانیم کیفیت سرویس خاصی را دریافت کنیم .
مثال های زیر موضوع را روشن تر می سازند .
منابع محاسباتی : مکانیزم هایی برای شروع کردن برنامه و نظارت بر اجرای آن نیاز است . مکانیزم هایی که اختصاص منبع به پردازش های مختلف را مدیریت می کند و همچنین امکان رزرو کردن می تواند مفید باشد . روش هایی برای نظارت کردن بر موقعیت داخلی منبع ، وضعیت سخت افزار و نرم افزار ، میزان فعلی بار نیاز است .
منبع ذخیره سازی : مکانیزم های قرار دادن و گرفتن فایل باید وجود داشته باشد و همچنین توانایی جابجایی با کارایی بالا مفید است . ممکن است روش هایی برای نوشتن در بخشی از فایل و خواندن از قسمتی از فایل و انتخاب بخشی از داده ها به کار آید . مکانیزم های مدیریتی برای اختصاص منابع مربوط به انتقال داده ( فضا ، پهنای باند دیسک ، پهنای باند شبکه و CPU ) و همچنین امکان نظارت بر وضعیت داخلی منبع ، وضعیت سخت افزاری و نرم افزاری و مقدار بار ، لازم است که وجود داشته باشد .[ibm 2009]
منابع شبکه : امکانات مدیریتی مربوط به نظارت بر مقدار منبع تخصیص یافته برای انتقال اطلاعات در شبکه می تواند مفید باشد . امکانات نظارتی بر روی وضعیت شبکه و نیز مقدار باید وجود داشته باشد .
انواع دیگری از منابع نیز وجود دارد ؛ به عنوان مثال پایگاه های داده و یا حسگرهای مختلف .

3-2-2- Connectivity : برقراری ارتباط ساده و امن
لایه ی Connectivity ، پروتکل های اصلی برای مبادله داده و همچنین تصدیق فرستنده و گیرنده را فراهم می آورد . این پروتکل ها در شبکه هایی که Grid  بر روی آن کار می کند استفاده می شوند . پروتکل های انتقال ، مبادله ی اطلاعات بین منابـع مختلف لایه ی Fabric را فراهم    می آورند . پروتکل های تصدیق که بر روی سرویس های انتقال قرار گرفته اند ، مکانیزمی امن مبتنی بر الگوریتم های رمز نگاری برای شناسایی و تصدیق کاربران و منابع را فراهم می آورند .
نیازمندی های انتقال شامل جابجایی اطلاعات ، مسیریابی و نامیدن می شود . در حال حاضر معمولاً از TCP/IP استفاده می شود و بطور دقیق از اینترنت ( ICMP و IP ) ، انتقال ( TCP و UDP ) و کاربرد (OSPF  و DNS و RSVP و غیره ) . ولی این به این معنی نیست که Grid فقط به همین پروتکل ها محدود است . به عنوان مثال در آینده ممکن است از شبکه های پیشرفته تر نیز استفاده شود .پیچیدگی مسئله ی امنیت ایجاب می کندکه هر لایه ای که برای انتقال داده به کار برده می شود از استانداردهای موجود استفاده کند . در پایین به موارد مهمی که در مسئله ی امنیت نیاز است اشاره می کنیم .
یکبار وارد شدن ( Single Sign-on) : یک کاربر Grid ممکن است بارها بخواهد از یک منبع محاسباتی استفاده کند . اگر او مجبور باشد برای هر بار استفاده Sign-on کند ، کارایی سیستم پایین می آید . بجای این کار باید امکانی فراهم شود که کاربر فقط یکبار Sign-on کند .
وکالت دادن (Delegation) : کاربر باید بتواند به یک برنامه این قابلیت را بدهد ( وکالت دارد ) که از طرف او اجرا شود . با این کار برنامه می تواند به منابعی که کاربر می تواند از آنها استفاده کند ، دسترسی داشته باشد . همچنین برنامه می تواند در صورت لزوم بخشی از اختیارات خود را به برنامه ی دیگری بدهد .
مجتمع سازی باراهکارهای امنیت محلی : در یک Grid نامتجانس ، هر منبع ممکن است دارای راهکارهای امنیتی مختص خود باشد . راهکار امنیتی Grid باید بتواند با آن کار کند . تا نیازی به پیاده سازی چیز جدیدی نباشد .
رابطه ی اعتماد بر کاربر : برای کاربری که می خواهد از منابعی استفاده کند که توسط ارائه دهنده های جدا از هم ارائـه شده اند ، سیسـتم امنیتی باید طـوری باشد که برای هر منبـع و هر ارائه
دهنده ی منبع بصورت جداگانه از کاربر برای دسترسی اجازه نخواهد . مثلاً فرض کنید که کاربری اجازه ی دسترسی به سایت A و B را دارد . حال اگر او بخواهد به سایت A و B بصورت همزمان دسترسی پیدا کند ، سیستم نباید برای هر کدام بصورت جداگانه دسترسی های امنیتی را کنترل کند . همچنین این راهکارها باید قابل انعطاف باشد .


بخشی از فهرست مطالب مقاله Grid Computing

مقدمه    
فصل یکم – Grid Computing چیست ؟
فصل دوم – مزیت های Grid Computing
2-1- استفاده مؤثر از منابع
2-2- قابلیت محاسبه موازی
2-3- منابع مجازی و سازمان های مجازی
2-4- دسترسی به منابع اضافه
2-5- متعادل سازی استفاده از منابع
2-6- قابلیت اطمینان
2-7- مدیریت
فصل سوم- مفاهیم و معماری
3-1- سازمان های مجازی و Grid
3-1-1- چالش های تکنیکی در به اشتراک گذاشتن
3-1-2-سیر تکامل تکنولوژی Grid
3-2- معماری Gri
3-2-1- Fabric : رابط هایی برای کنترل های محلی
3-2-2- Connectivity : برقراری ارتباط ساده و امن
3-2-3 Resource : به اشتراک گذاشتن یک منبع
3-2-4- Collective : هماهنگی چندین منبع
3-2-5- Application
3-3- پیاده سازی معماری Grid
3-3-1-Globus Toolkit v20  
3-3-1-1- Fabric
3-3-1-2- Connectivity
3-3-1-3-  Resource
3-3-1-4- Collective
3-3-2- Open Grid Services Architecture
فصل چهارم – مدلی برای برنامه نویسی
4-1 تعریف محیط و هدف
4-2- المان ها
4-2-1- کار
4-2-2- قسمت کردن
4-2-3- ریزکار
4-2-4- منبع محاسباتی
4-2-5- زمانبند
4-2-6- ذخیره کننده
4-3- مدل برنامه نویسی ، به صورت شبه کد
4-3-1 – طرف منابع محاسباتی
4-3-2- طرف زمانبند
4-3-3- تقسیم کننده
4-4- فلوچارت و کمی از جزئیات برنامه نویسی
4-4-1- فلوچارت طرف زمانبند
4-4-2- فلوچارت طرف منبع محاسباتی
4-5- روشی برای تقسیم کردن در مسائل   Back-track
4-5-1- ساختمان داده ی گره
4-5-2- درخت خاکستری
4-5-3- قطع کردن درخت
4-5-4 زمانبندی
4-5-5- نکات تکمیلی


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,900 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Grid-_1948536_1090.zip1.2 MB

دسته بندی محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات