دانلود تحقیق Grid Computing

دانلود تحقیق Grid Computing

 

مشخصات این فایل
عنوان: Grid Computing
فرمت فایل : word( قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 78

این مقاله درمورد Grid Computing می باشد.

خلاصه آنچه در مقاله Grid Computing می خوانید :

شکل 3-3 لایه های معماری Grid
3-2-1- Fabric : رابط هایی برای کنترل های محلی
در لایه Fabric منابعی که می توانند به اشتراک گذاشته شوند ، وجود دارند . این منابع می توانند منابع منطقی نیز باشند . به عنوان مثال یک سیستم توزیع شده ی فایل خوشه ای  از کامپیوتر ها با تعدادی کامپیوتر توزیع شده . در اینگونه از موارد ، احتمالاً در پیاده سازی از پروتکل های داخلی استفاده شده است . برای نمونه ممکن است برای دسترسی به فایل در سیستم توزیع شده ی فایل از پروتکل NFS استفاده شده باشد . ولی این موارد برای معماری Grid اهمیتی ندارد  .
قسمت های Fabric ، عمل های خاصی برای هر منبع بصورت محلی پیاده سازی می کنند . این عمل ها فقط مخصوص آن منبع خاص هستند و فقط بر روی آن اجرا می شوند و این منبع می تواند فیزیکی یا منطقی باشد . پس یک وابستگی بین توابعی که در لایه ی Fabric پیاده می شوند در یک طرف ، و اعمالی که به اشتراک گذاشته می شوند در طرف دیگر ، وجود دارد . توانایی بیشتر لایه ی Fabric ، باعث پیچیده و قوی تر شدن اعمالی که به اشتراک گذاشته می شود ، می گردد . و در عین حال اگر شرط هایی را بر روی منابعی که در این لایه قرار دارند ، اعمال کنیم ، استفاده از این زیر ساخت ساده تر می شود . به عنوان مثال ، عمل رزرو کردن پیشرفته می تواند مفید باشد . این بدین معنی است که کسی که می خواهد در آینده از منبع استفاده کند ، بتواند علاقه ی خود را در این زمینه اعلام کند . ولی خیلی از منابع این رزرو کردن را پشتیبانی نمی کنند .
تجربه نشان می دهد که منابع باید حداقل دو نوع قابلیت را داشته باشند . اول مکانیزمی برای باخبر شدن از وضعیت داخلی منبع ، حـالت و قابلیتهای کنونی آن ( به عنوان مثال اینکه آیا این منبع
قابلیت رزرو کردن را پشتیبانی می کند یا نه ) و دوم امکاناتی برای مدیریت که با استفاده از آن بتوانیم کیفیت سرویس خاصی را دریافت کنیم .
مثال های زیر موضوع را روشن تر می سازند .
منابع محاسباتی : مکانیزم هایی برای شروع کردن برنامه و نظارت بر اجرای آن نیاز است . مکانیزم هایی که اختصاص منبع به پردازش های مختلف را مدیریت می کند و همچنین امکان رزرو کردن می تواند مفید باشد . روش هایی برای نظارت کردن بر موقعیت داخلی منبع ، وضعیت سخت افزار و نرم افزار ، میزان فعلی بار نیاز است .
منبع ذخیره سازی : مکانیزم های قرار دادن و گرفتن فایل باید وجود داشته باشد و همچنین توانایی جابجایی با کارایی بالا مفید است . ممکن است روش هایی برای نوشتن در بخشی از فایل و خواندن از قسمتی از فایل و انتخاب بخشی از داده ها به کار آید . مکانیزم های مدیریتی برای اختصاص منابع مربوط به انتقال داده ( فضا ، پهنای باند دیسک ، پهنای باند شبکه و CPU ) و همچنین امکان نظارت بر وضعیت داخلی منبع ، وضعیت سخت افزاری و نرم افزاری و مقدار بار ، لازم است که وجود داشته باشد .[ibm 2009]
منابع شبکه : امکانات مدیریتی مربوط به نظارت بر مقدار منبع تخصیص یافته برای انتقال اطلاعات در شبکه می تواند مفید باشد . امکانات نظارتی بر روی وضعیت شبکه و نیز مقدار باید وجود داشته باشد .
انواع دیگری از منابع نیز وجود دارد ؛ به عنوان مثال پایگاه های داده و یا حسگرهای مختلف .

3-2-2- Connectivity : برقراری ارتباط ساده و امن
لایه ی Connectivity ، پروتکل های اصلی برای مبادله داده و همچنین تصدیق فرستنده و گیرنده را فراهم می آورد . این پروتکل ها در شبکه هایی که Grid  بر روی آن کار می کند استفاده می شوند . پروتکل های انتقال ، مبادله ی اطلاعات بین منابـع مختلف لایه ی Fabric را فراهم    می آورند . پروتکل های تصدیق که بر روی سرویس های انتقال قرار گرفته اند ، مکانیزمی امن مبتنی بر الگوریتم های رمز نگاری برای شناسایی و تصدیق کاربران و منابع را فراهم می آورند .
نیازمندی های انتقال شامل جابجایی اطلاعات ، مسیریابی و نامیدن می شود . در حال حاضر معمولاً از TCP/IP استفاده می شود و بطور دقیق از اینترنت ( ICMP و IP ) ، انتقال ( TCP و UDP ) و کاربرد (OSPF  و DNS و RSVP و غیره ) . ولی این به این معنی نیست که Grid فقط به همین پروتکل ها محدود است . به عنوان مثال در آینده ممکن است از شبکه های پیشرفته تر نیز استفاده شود .پیچیدگی مسئله ی امنیت ایجاب می کندکه هر لایه ای که برای انتقال داده به کار برده می شود از استانداردهای موجود استفاده کند . در پایین به موارد مهمی که در مسئله ی امنیت نیاز است اشاره می کنیم .
یکبار وارد شدن ( Single Sign-on) : یک کاربر Grid ممکن است بارها بخواهد از یک منبع محاسباتی استفاده کند . اگر او مجبور باشد برای هر بار استفاده Sign-on کند ، کارایی سیستم پایین می آید . بجای این کار باید امکانی فراهم شود که کاربر فقط یکبار Sign-on کند .
وکالت دادن (Delegation) : کاربر باید بتواند به یک برنامه این قابلیت را بدهد ( وکالت دارد ) که از طرف او اجرا شود . با این کار برنامه می تواند به منابعی که کاربر می تواند از آنها استفاده کند ، دسترسی داشته باشد . همچنین برنامه می تواند در صورت لزوم بخشی از اختیارات خود را به برنامه ی دیگری بدهد .
مجتمع سازی باراهکارهای امنیت محلی : در یک Grid نامتجانس ، هر منبع ممکن است دارای راهکارهای امنیتی مختص خود باشد . راهکار امنیتی Grid باید بتواند با آن کار کند . تا نیازی به پیاده سازی چیز جدیدی نباشد .
رابطه ی اعتماد بر کاربر : برای کاربری که می خواهد از منابعی استفاده کند که توسط ارائه دهنده های جدا از هم ارائـه شده اند ، سیسـتم امنیتی باید طـوری باشد که برای هر منبـع و هر ارائه
دهنده ی منبع بصورت جداگانه از کاربر برای دسترسی اجازه نخواهد . مثلاً فرض کنید که کاربری اجازه ی دسترسی به سایت A و B را دارد . حال اگر او بخواهد به سایت A و B بصورت همزمان دسترسی پیدا کند ، سیستم نباید برای هر کدام بصورت جداگانه دسترسی های امنیتی را کنترل کند . همچنین این راهکارها باید قابل انعطاف باشد .


بخشی از فهرست مطالب مقاله Grid Computing

مقدمه    
فصل یکم – Grid Computing چیست ؟
فصل دوم – مزیت های Grid Computing
2-1- استفاده مؤثر از منابع
2-2- قابلیت محاسبه موازی
2-3- منابع مجازی و سازمان های مجازی
2-4- دسترسی به منابع اضافه
2-5- متعادل سازی استفاده از منابع
2-6- قابلیت اطمینان
2-7- مدیریت
فصل سوم- مفاهیم و معماری
3-1- سازمان های مجازی و Grid
3-1-1- چالش های تکنیکی در به اشتراک گذاشتن
3-1-2-سیر تکامل تکنولوژی Grid
3-2- معماری Gri
3-2-1- Fabric : رابط هایی برای کنترل های محلی
3-2-2- Connectivity : برقراری ارتباط ساده و امن
3-2-3 Resource : به اشتراک گذاشتن یک منبع
3-2-4- Collective : هماهنگی چندین منبع
3-2-5- Application
3-3- پیاده سازی معماری Grid
3-3-1-Globus Toolkit v20  
3-3-1-1- Fabric
3-3-1-2- Connectivity
3-3-1-3-  Resource
3-3-1-4- Collective
3-3-2- Open Grid Services Architecture
فصل چهارم – مدلی برای برنامه نویسی
4-1 تعریف محیط و هدف
4-2- المان ها
4-2-1- کار
4-2-2- قسمت کردن
4-2-3- ریزکار
4-2-4- منبع محاسباتی
4-2-5- زمانبند
4-2-6- ذخیره کننده
4-3- مدل برنامه نویسی ، به صورت شبه کد
4-3-1 – طرف منابع محاسباتی
4-3-2- طرف زمانبند
4-3-3- تقسیم کننده
4-4- فلوچارت و کمی از جزئیات برنامه نویسی
4-4-1- فلوچارت طرف زمانبند
4-4-2- فلوچارت طرف منبع محاسباتی
4-5- روشی برای تقسیم کردن در مسائل   Back-track
4-5-1- ساختمان داده ی گره
4-5-2- درخت خاکستری
4-5-3- قطع کردن درخت
4-5-4 زمانبندی
4-5-5- نکات تکمیلیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Grid-_1948536_1090.zip1.2 MB