دانلود مقاله بررسي سازه ها شخص القايي صدا وسيما جمهوري اسلاي ايران بر مخاطبان

دانلود مقاله بررسي سازه ها شخص القايي صدا وسيما جمهوري اسلاي ايران بر مخاطبان

 

مشخصات این فایل
عنوان: بررسی سازه ها شخص القايی صدا وسيما جمهوری اسلای ايران بر مخاطبان ( بر اساس نظريه سازه هاي شخصي جورج كلي)
فرمت فایل :word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 50

این مقاله درمورد بررسي سازه ها شخص القايي صدا وسيما جمهوري اسلاي ايران بر مخاطبان می باشد.

 

بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات هر تیتر از مقاله بررسی سازه ها شخص القايی صدا وسيما جمهوری اسلای ايران بر مخاطبان

مقدمه:
تأثيري پذيري مخاطبان از محتواي پيمامهاي وسايل ارتباط جمعي اعم از مطبوعات، راديو، سينما، علي الخصوص تلويزيون سابقه اي ديرينه و همراه پيدايش آنها دارد. از همان آغاز انتشار نخستين روزنامه ها در يونان باستان ( آكتاديورنا وآكتاسناتوس) همواره ميزان و نحوه اثر گذاري آنها بر خوانندگان ودريافت گنندگان مطالب آنها در كانو توجه نويسندگان و گردانندگان آنها و دغه دغه خاطر سياستمداران و حكام آن زمان بوده است ميزان و كيفيت تأثيرات رسانه هاي جمعي علي الخصوص تلويزيون به عنوان بزرگترين و پردامنه تري رسانه همواره با توجه  جامعه شناسان، ارتباط گران، سياستمداران و ....به خود معطوف داشته است.
افزايش پژوهشهاي ارتباطي با ابعاد وسيعتر و موضوعات دير گاهي را تقويت كرد كه بر مبناي آن رسانه جمعي به وضع اجتماعي- فرهنگي، سطوح نيازها و خصوصيات شخصيتي مخاطبانشان ذي نفوذ و تأثير گذار و تأثير آنها ممكن است غير مستقيم، نامحسوس، طولاني .....(ادامه دارد)

ادبيات و پيشينه تحقيق:
دكتر باقر ساروخاني در كتاب جامعه شناسي ارتباطات جمعي در توضيح قدرت رسانه ها مي گويد برخي ها عقيده بر اين است كه وسايل ارتباط جمعي را روي چنان قدرتي هستند كه مي توانند سعي تازه براي اولين بار در تاريخ انسان پدير آورند. شعي كه با نسلهاي پيشين بسيار متفاوت است و غرق در فضاي ارتباطي جديد آكنده از دانستنيهاي پيچيده اي است كه حتي هنگام فراغت از آن سمع مي شود ( باقر ساروخاني، 1368،ص100)
را نرين در اين زمينه بيان مي كند: « انسان توان تنها منفعل و تأثير پذير است و وسايل ارتباط جمعي هم به طور دائم روي او اثر مي گذارد تا وادارش كند با جماعت »  همرنگ شود. از سوي ديگر آنچه جامعه مصرفي نياز دارد، توده افرادي است كه از  جهت ذوق و سليقه و عكس العمل مشابه هم باشند زيرا تأثير گذاردن بر توده راحت تر .....(ادامه دارد)

پيش بيني رويدادهاي زندگي:
نظريه سازي شخصي كلي به صورت يك ترتيب علمي ارائه شده است، به طوري كه در يك اصل موضوع بنيادي و 11 اصل تبعي سازمان يافته است( كلي 1955) اين اصل موضوع مي گويد: فرايندهاي رواني، توسط شيو ه هايي هدايت مي شوند كه به وسيلة  آنها رويدادها را پيش بيني مي كنيم منظور كلي از به كار گيري واژه فرايندها، اشاره به وجود هر نوع محتواي دروني مثل انرژي ذهني نبود بلكه او اعتقاد داشت كه شخصيت فرايندي جاري  و متحرك است. فرايندهاي رواني، به وسيله سازه هايمان ، توسط شيوه هايي كه هر يك از، دنياي خود را مي سازيم هدايت مي شوند.
واژه كليدي ديگر در اصل موضوع بنيادي پيش بيني است نظر سازه هاي كلي، انتظاري .....(ادامه دارد)

نمونه و نمونه گيري:
نمونه تحقيق عبارتست از 100 نفر مرد و زن كه در سنين حدود 30-20 سال كه به صورت كاملاً تصادفي انتخاب شدند و پس از انتخاب پرسشنامه را در اختيار آنها گذاشتيم و با توجه به توضيح مختصر از آنها خواستيم كه به پرسشنامه ها پاسخ دهند.
ابزار اندازه گيري:
ابزار اندازه گير پرسشنامه اي كه 15 معيار براي بررسي سازه هاي القايي صدا و سيما را شامل مي شد كه توسط خود محقق ساخته شده بود كه از اعتبار لازم بر خوردار مي باشد. و توسط استاد مربوطه مورد تأييد قرار گرفت. ( نمونه اني پرسشنامه در انتهاي ضميمه گرديده است)

نظريه سازه شخصي ( جورج كلي)
نظريه ‌شخصيت پيشنهادي كلي از تجربة او به عنوان يك متخصص با نتيجه كار كردن با افراد ناراحت بدست آمد. او به چند دليل تجزية باليني خود را به گونه اي تعبير كرد كه با ؟؟ و بسياري از نظريه پردازان ديگر كه مراجعان و بيماران در درمان مي كردند نكات مشترك ناچيزي دارد. الگويي كه كلي از كار باليني خود در مورد ماهيت انسان به وجود آورد غير عادي است، زيرا و معتقد بود كه مردم به صورت دانشمندان عملي مي كنند. ( جورج كلي، 1998،ص399)
نظرية سازه شخصي كلي در مورد شخصيت با رويكردهاي ديگر كه مورد بحث قرار گرفتند بسيارفرق دارد. كلي به ما داد كه از نظام وي، اصطلاحات و مفاهيم آشنايي چون .....(ادامه دارد)

خلاصه و نتيجه گيري:
سازه  فرضيه اي عقلاني است كه براي توضيح يا تعبير رويدادهاي زندگي روزمره ساخته مي شود، طبق  اين انتظار كه سازه هايمان واقعيت هاي زندگي روز مره را پيش بيني خواهند كرد و آنها را توضيح خواهند داد. رفتار مي كنيم. همانند دانشمندان، همواره اين فرضيه ها را آزمايش مي كنيم و ما رفتار خود را بر پاية سازه هايمان قرار مي دهيم و آثار آن را ارزيابي مي كنيم از اين تحقيق، سازه هايي را كه امكان دارد صدا وسيما به عنوان فراگيرترين رسانه توليد كند و آن را به مخاطبان القا نمايد را بررسي كرديم.
از ميان تعداد 15 سازه اي كه به عنوان گزينه در اختيار پاسخ دهندگان قرار داديم سازه  هاي سازه(1) (توهم توطئه ) سازه (2)(تهاجم فرهنگي)(سازه5) ( مرفه نشان دادن جامعه، از طريق پخش سرمايه هاي مرفه) سازه (6) ( تبليغ يك جناح خاص سياسي ( فقط جناح سياسي خاص صلاحيت حكومت دارد) سازه (7) ( فقط ايران مهمترين كشور دنياست و .....(ادامه دارد)

بخشی از فهرست مطالب مقاله بررسي سازه ها شخص القايي صدا وسيما جمهوري اسلاي ايران بر مخاطبان

هدف پژوهش    
ضرورت و اهميت پژوهش    
فرضه ها    
فصل دوم    
ادبيات پيشينه تحقيق    
فصل سوم    
جامعه آماري    
نمونه و نمونه گيري    
ابزار اندازه گيري    
روش اجرا    
روش آماري    
فصل چهارم    
فصل پنجم    
خلاصه و نتيجه گيري    
محدوديتهاي تحقيق    

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
saze-hae-tv_608161_1419.zip52.4k

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه