دانلود مقاله پيوند كليه

دانلود مقاله پيوند كليه

 

مشخصات این فایل
عنوان: پيوند كليه
فرمت فایل :word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 2

این مقاله درمورد پيوند كليه می باشد.

بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات هر تیتر از مقاله پيوند كليه

آموزش به بيمار جهت توجهات بعد از ترخيص
اين بيماران بعد از يك ماه بيمارستان را ترك ميكنند. در 3 ماه اول هفته اي يك بار ،در سه ماه دوم 2 هفته يكبار و سپس ماهيانه جهت پيگيري مراجعه ميكنند.
* تغييرات كاهش وزن به پزشك اطلاع داده شود
* در صورت بروز بيماريهاي ديگر و مراجعه به پزشكان مختلف،بايد ذكر نمايد كه پيوند كليه شده و از چه داروهاي استفاده مي كند.حتماً داروهاي تجويز شده آن پزشكان را به پزشك مسئول بخش پيوند اطلاع دهد. .....(ادامه دارد)

انتخاب دهنده پيوند (اهدا كننده)
دهنده زنده بهتر است از خويشاوندان نزديك بيمار باشد كه بهترين نوع دوقلوها هستند.به طور كلي نيازي نيست كه گيرنده و دهنده از نظر جنسي ،سني و نژاد با هم يكي باشند.
از نظر قانوني اهدا كنندگان بايد سن حداقل 18 سال داشته و بالاي 65 سال نيز به ندرت انجام مي شود.فرد دهنده بايد از سلامت عمومي برخوردار بوده و سلامتي ذهني خوبي نيزداشته باشند.دهنده نبايد مبتلا به بيماريهايي چون فشارخون بالا،سوءتغذيه، نقرس،ديابت واختلالات خوني و يا هپاتيت فعال و ايدز باشد. كليه اهدايي از جسد بيماراني كه سن بين 10 تا 65 سال داشته و دچار مرگ مغزي شده  انجام ميشود. جسدها .....(ادامه دارد)

جراحي پيوند كليه
جراحي پيوند كليه معمولاً 4-2 ساعت بطول  مي انجامد.كليه  و حالب جديد در قسمت پاييني شكم و ترديك كشاله ران كاشته شده و به عروق خوني و مثانه متصل و يك سوند براي چند روز در مثانه گذاشته ميشود تا ادرار توليد شده توسط كليه جديد را خارج كند.گاهي اوقات يك لوله تخليه كننده را هم در نزديكي كليه پيوندي مي گذارند تا ترشحات را تخليه كند.در بعضي موارد شما پس از پيوند به چند جلسه دياليز احتياج داريد تا كليه جديد شروع به كار كند. .....(ادامه دارد)

انتخاب بيمار براي پيوند
براي انجام پيوند كليه بيماران خاصي را از بين مبتلايان به مرحله نهايي بيمار كليه انتخاب مي نمايند.انتخاب معمولاً توسط بيمار،نزديكان و پزشك به طور گروهي گرفته مي شود.انتخاب شخص پذيرنده معمولاً از گروه سني 4 تا 70 سال كه اميدواري به عمل حدود 2 سال يا بيشتر داشته باشند صورت مي گيرد. .....(ادامه دارد)


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,300 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
peyvande-koliye_614616_2121.zip76.8k

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه