دانلود مقاله زیست شناسی اعضای بدن

دانلود مقاله زیست شناسی اعضای بدن

 

مشخصات این فایل
عنوان: زیست شناسی اعضای بدن
فرمت فایل :word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 55

این مقاله درمورد زیست شناسی اعضای بدن می باشد.

بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات هر تیتر از مقاله زیست شناسی اعضای بدن

دید کلی
عمل دستگاه گردش خون بر آوردن نیازهای بافتها است، یعنی حمل مواد غذایی به بافتها ، حمل فراورده‌های زائد به خارج از بافتها ، رساندن هورمونها از یک قسمت بدن به قسمت دیگر و بطور کلی حفظ یک محیط مناسب در تمام مایعات بافتی برای بقا و عمل مناسب سلولهاست. با این وجود گاهی درک این موضوع مشکل است که چگونه جریان خون در .....(ادامه دارد)

فشار در قسمتهای مختلف گردش خون
چون قلب ، خون را بطور مداوم به داخل آئورت تلمبه می‌زند فشار در آئورت بالا بوده و بطور متوسط 100 میلیمترجیوه است و چون عمل تلمبه زدن قلب بطور منقطع انجام می‌شود فشار شریانی بین یک فشار سیستولیک 120 میلیمترجیوه و یک فشار دیاستولیک 80 میلیمترجیوه نوسان می‌کند. به تدریج که خون در گردش بزرگ جریان می‌یابد فشار آن بطور پیشرونده کاهش یافته و در زمان رسیدن به انتهای وریدهای اجوف در دهلیز راست به تقریبا صفر میلیمترجیوه می‌رسد.
فشار در مویرگهای گردش سیستمیک از مقداری به زیادی 35 میلیمترجیوه در نزدیکی انتهای آرتریولی تا مقداری به 10 میلیمتر جیوه در انتهای سیاهرگی آنها تغییر می‌کند اما فشار متوسط عملی آنها در بیشینه بسترهای عروقی حدود 17 میلیمترجیوه است که به اندازه کافی پایین است بطوری که مقدار بسیار ناچیزی از پلاسما به خارج از مویرگهای متخلخل نشت می‌کند با وجود اینکه مواد غذایی می‌توانند به آسانی به سوی سلولهای بافتی انتشار یابند. .....(ادامه دارد)

تئوری پایه عمل دستگاه گردش خون
اگر چه جزئیات عمل دستگاه گردش خون پیچیده هست اما سه اصل پایه وجود دارد که تمام اعمال این سیستم را در بر می‌گیرد.
جریان خون هر بافت بدن همیشه بطور تقریبا دقیق در رابطه با نیازهای بافتی کنترل می‌شود. هنگامی که بافتها فعال هستند به خون بسیار بیشتری از حال استراحت خود نیاز دارند و این مقدار گاهی به 20 تا 30 برابر حال استراحت می‌رسد. با این وجود قلب بطور طبیعی نمی‌تواند برون ده خود را بیش از 4 تا 7 برابر افزایش دهد. بنابراین این امر امکان پذیر نیست که هرگاه بافت خاصی نیاز به خون بیشتری داشته باشد، جریان خون در تمام بدن افزایش داده شود. به جای آن رگهای ریز هر بافت بطور مداوم نیازهای بافت از قبیل اکسیژن و مواد غذایی تجمع CO2 و سایر فراورده‌های زاید بافتی را بررسی کرده و اینها به نوبه خود جریان خون موضعی را بطور بسیار دقیق در حد مورد نیاز برای فعالیت بافت کنترل می‌کنند. .....(ادامه دارد)

اهمیت تنظیم فشار
اهمیت تنظیم فشار آن است که از تاثیر قابل ملاحظه میزان جریان خون در یک ناحیه بدن بر روی میزان جریان خون در ناحیه دیگری از بدن جلوگیری می‌کند زیرا اجازه نمی‌دهد تا میزان فشار بر روی هر دو ناحیه به مقدار زیادی تغییر کند. به این ترتیب بطور خلاصه نیازهای بافتی موضعی توسط دستگاه گردش خون برآورده می‌شوند.
بيماري "گرد" سبب بروز علايم آسم در فرد مي‌شود
رييس هيات مديره جامعه پزشكان متخصص داخلي گفت: بيماري گرد سبب بروز علايم آسم در فرد مي‌شود.
دكتر "ايرج خسرونيا " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا مركز استان تهران افزود: علت ابتلا به بيماري گرد، نارسايي دريچه "كارديا" بوده كه سبب بروز تنگي نفس، سرفه و سوزش قفسه سينه در فرد مي‌شود. .....(ادامه دارد)

مشخصات آوندهای چوبی گیاهان
قطر آوندهای چوبی از 20 تا 400 میکرومتر تفاوت می‌کند. حتی در عده‌ای از گیاهان بالارونده که در جنگلهای استوایی زندگی می‌کنند، آوندهایی به قطر 500 الی 600 میکرومتر هم مشاهده شده است. طول آوند از چند سانتیمتر تا چند متر متغیر است. در برخی درختان آوندها مستقیما از تاج درخت تا ریشه ادامه دارند. در گیاهان چوبی چند .....(ادامه دارد)

آب پرتقال صحيح چگونه به دست مي‌آيد؟
پرتقال را پوست كنده البته مانند پوست كندن يك سيب، يعني پوست دوم سفيد رنگ روي آن بماند و بعد به قطعات كوچك ببريد و در آب ميوه‌گيري بيندازيد، درست مثل زماني كه مي‌خواهيد آب هويج بگيريد. آب پرتقال شما بايد شيري رنگ باشد و نه كاملا نارنجي (از ديدگاه طب نتروپت و درمان‌هاي طبيعي).
افرادي كه فشار خونشان بالاست و براي كنترل آن دارو مصرف مي‌كنند، به احتمال زياد به دليل استفاده از داروهاي ضد فشار خون و يا براي بالا بودن سديم در بدنشان، پتاسيم آنها از حد طبيعي پائين‌تر آمده و مشكلاتي در وضع سلامت آنها به وجود مي‌آورد. اين بيماران بايد به طور مرتب پتاسيم خونشان را مورد آزمايش قرار داده و كاملا زير نظر باشند. .....(ادامه دارد)

مواد قندي عاملي مهم در پوسيدگي دندان‌ها است
عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين گفت: مواد قندي بخصوص فرم‌هاي چسبيده آن مثل كارامل يا تافي عامل مهمي براي ايجاد پوسيدگي دندان‌ها محسوب مي‌شود.
دكتر هوشنگ اسماعيل نژاد روز سه‌شنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: نفوذ مواد قندي به اطراف دندان، ميكروب‌هاي داخل دهان را فعال مي‌كند و آنها نيز در دهان با ايجاد حالت اسيدي روي ميناي دندان اثر مخرب مي‌گذارند.
وي، سن، جنس و شغل را به عنوان عوامل موثر در پوسيدگي دندان‌ها برشمرد و اظهار داشت: پوسيدگي دندان در دوران طفوليت و جواني بيشتراست و درشرايط اجتماعي و اقتصادي يكسان، دندان‌هاي زنان در سنين جواني نسبت به مردان همسن خود بيشتر پوسيده مي‌شود. .....(ادامه دارد)


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
zist-shenasi-azaye-badan_616567_1370.zip524.5k

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه