دانلود پروژه تهویه مطبوع

دانلود پروژه تهویه مطبوع

 

مشخصات این فایل
عنوان: پروژه تهویه مطبوع
فرمت فایل: word( قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 25

این مقاله درمورد پروژه تهویه مطبوع می باشد.

بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات هر تیتر از مقاله پروژه تهویه مطبوع

     محاسبات بار گرمایی:
بار گرمایی مقدار بار مورد نیاز برای گرم کردن هر اتاق در زمستان است. سرمای وارد شده به هراتاق ناشی از انتقال حرارت بین هوای اتاق و هوای بیرون از پنجره ها، دیوارها، پارتیشن، درها وهمچنین نفوذ هوا از درزها میباشد. بار گرمایی را برای هر اتاق جداگانه محاسبه نموده سپس بار گرمایی کل طبقه از مجموع بارهای گرمایی اتاق ها وهمچنین بار گرمایی کل آپارتمان از مجموع بارهای گرمایی طبقات قابل محاسبه خواهد بود.
بار انتقال حرارت مابین هوای داخل و خارج ساختمان از طریق دیوارها، درها وپنجره ها از فرمول ذیل محاسبه میشود.
 Q = u.A.
که در این فرمولu  ضریب انتقال حرارت، A مساحت سطح دیوار یا پنجره برحسب  ، و  اختلاف درجه حرارت هوای دو طرف دیوار ویا پنجره است. در محاسبات بار گرمایی   برای دیوارهاو یا پنجره های مجاور هوای بیرون برابر 63 و برای دیوارها یا پنجره های مجاور هوای پارتیشن برابر 2/63 خواهد بود.
بار گرمایی ناشی از نفوذ هوا از فرمول زیر محاسبه میشود:
  Q = V.n.C.
در این فرمول V حجم اتاق بر حسب  ، n تعداد دفعات تعویض هوا در ساعت، C ثابت معادله و برابر 0.0749*0.241 =C  و   اختلاف دمای هوای داخل وبیرون است.
در انتها برای اتاق هایی که پنجره های رو به شمال دارند 5% به عنوان ضریب اطمینان در نظر میگیریم و سپس مقدار نهایی بار اتاق ها را برای هر طبقه با هم جمع میکنیم.
محاسبات برای هر طبقه در جدول های جداگانه ای تنظیم شده اند که این جدول ها به شرح زیر است....(ادامه دارد)

    محاسبات بار سرمایی :
بار سرمایی مقدار باری است که در تابستان برای غلبه بر گرمای اتاق مورد نیاز است. گرمای اتاق نیز ناشی از انتقال حرارت بین هوای اتاق و هوای بیرون از طریق تشعشع پنجره ها ، هدایت پنجره ها ، هدایت دیوارهای خارجی ، هدایت دیوارهای مجاور پارتیشن ، هدایت ازطریق سقف یا کف ، گرمای محسوس افراد داخل اتاق  و گرمای ناشی از چراغها و وسایل الکتریکی داخل اتاق  میباشد. بنابراین برای محاسبه بار سرمایی هر اتاق می بایست تک تک اقلام فوق را محاسبه نموده و آنها را با هم جمع نمود. عدد بدست آمده بار محسوس اتاق(RSH) نام دارد. حال بار محسوس اتاق را با بار نهان اتاق(RLH) جمع میزنیم تا بار کل اتاق(RTH) بدست آید. همچنین هوای داخل اتاق نیز دارای بار است که شامل گرمای محسوس هوای داخل اتاق(OASH) و گرمای نهان هوای داخل اتاق(OALH) میشود. با بدست آوردن بار کل هوای اتاق(OATH) آن را با بار کل اتاق(RTH) جمع میزنیم تا بار کل نهایی(GTH) برای هر اتاق بدست آید. سپس بار سرمایی هرطبقه از مجموع بارهای سرمایی اتاق ها و بار سرمایی کل ساختمان از مجموع بارهای سرمایی طبقات بدست می آید.
 محاسبات برای هر طبقه در جدول های جداگانه ای تنظیم شده اند که این جدول ها به شرح زیر است. ...(ادامه دارد)

انتخاب فن کویل :
اگر بخواهیم سیستم برای هر دو فصل زمستان و تابستان کار کند باید فن کویلی انتخاب شود که بار سرمایی کل، بار سرمایی محسوس و بار گرمایی اتاق را همزمان پوشش داده و یا به عبارت دیگر مقادیر GTH ,  RSH و Heating Load  برای فن کویل بیشتر از مقادیر مشابه در اتاق باشد. البته معمولا مقادیر بارهای سرمایی بیشتر از بارهای گرمایی بوده و فن کویلی که برای کار در تابستان طراحی شده قابلیت کار در زمستان را نیز دارد. پس از انتخاب فن کویل مناسب، GPM آنرا از جدول خوانده و با امتداد دادن آن تا خط 300 بر روی نمودار قطر مناسب لوله های فن کویل را میخوانیم....(ادامه دارد)

فهرست مطالب مقاله پروژه تهویه مطبوع

مقدمه3
محاسبات بار گرمایی:3
1    بار گرمایی طبقه اول4
2    بارگرمایی طبقات دوم وسوم 5
3 بار گرمایی طبقه چهارم6
4 بار گرمایی کل ساختمان 7
محاسبه مقدار آب گرم مصرفی7
محاسبه ظرفیت دیگ 8
محاسبه ظرفیت مشعل 8
محاسبه مصرف سوخت دیگ 8
محاسبه حجم منبع انبساط 9
محاسبات تعداد پره های رادیاتورها 10
محاسبات پمپ 13
محاسبات بار سرمایی 13
1    بار سرمایی طبقه اول 14
2    بار سرمایی طبقات دوم و سوم 16
3    بار سرمایی طبقه چهارم 18
4    بار کل ساختمان 20
انتخاب چیلر 20
طراحی برج خنک کن 20
محاسبات پمپ های سیستم سرمایش 21
منبع انبساط 21
انتخاب فن کویلپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahvie-matbo-proje_658687_8108.zip101.2k