دانلود پاورپوینت نقش كامپيوتر در خودرو

دانلود پاورپوینت نقش كامپيوتر در خودرو

 

مشخصات این فایل
عنوان: نقش كامپيوتر در خودرو 
فرمت فایل: powerpoint  (قابل ویرایش)
تعداد اسلایدها:21

این پاورپوینت در مورد نقش كامپيوتر در خودرو می باشد.

 

بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات پاورپوینت نقش كامپيوتر در خودرو

بررسی سیستم های الکترونیکی خودروهای جدید
این پست در مورد سیستم های الکترونیکی موجود در خودرو های جدید است، اگرچه از زمان فراگیر شدن میکروکنترلر ها که حدود بیست سال از آن می گذرد، در خودرو های پیشرفته ی دنیا از سیستم های کنترل الکترونیکی استفاده می شود اما چند سالی است که در خودرو های ساخت داخل کشور هم از این امکانات استفاده می شود. به عنوان مثال اگر شما به سیستم برق پژو 206 آشنا باشید می بینید که این خودرو از لحاظ سیستم های الکترونیکی در سطح پیشرفته ای قرار دارد و یا در مدل هایی از خودروی فورد از حدود 50 میکروپروسسور استفاده شده است. اگرچه این سیستم ها باعث می شوند تعمیر این نوع خودروها نیاز به دانش فنی ویژه ای داشته باشد اما دارای مزایایی است که ارزش زیادی دارند. به طور کلی هدف از استفاده از کامپیوتر های الکترونیکی در خودرو ها عبارتند از:...(ادامه دارد)

تحلیل فنی خودروی کامپیوتری Hy-Wire
اتوموبیل دستگاهی فوق العاده پیچیده به نظر می رسد . اما اگر بیشتر به آن دقت کنیم این چنین نیست .اینکه کارکرد همه خودروها تقریبا شبیه هم می باشد به نظر عجیب می آید . قسمتهای مکانیکی هیدرولیکی که به هم دیگر متصل شده اند در داخل خورو پایه عملکرد خورو می باشند و موتور احتراق داخلی یا مبدل کاتالیزوری بقیۀ آن راتشکیل می دهد . اما در این مقاله قصد داریم تصویر جالبی از آینده خودروها را نشان دهیم .ایده جالبGeneral Motor یعنی Hy-Wire. این خودرو اگر چه ممکن است به فروش نرسد ولی به طورغیر مستقیم طرحی خوب برای راههای پرورش خودروها در آینده خواهد بود....(ادامه دارد)

کنترل
مغز Hy-Wire یک کامپیوتر مرکزی است که در وسط اتاقک کار گذاشته شده این کامپیوتر سیگنال های الکترونیکی برای موتور می فرستد و سرعت آن را تنظیم می کند .همچنین سیستم فرمان و کنترل که حرکت اتومبیل را کنترل می کند . و ترمز های سرعت ذکر شده را هم مدیریت می کند این کامپیتر همه جنبه های حرکتی و قدرت و توان اتومبیل را کنترل می کند و خود کامپیوتر توسط فرمان های راننده کنترل می شود .انتقال این سیگنال ها از طریق یک (Universal Docking Port ) صورت می گیرد که مثل (USB Port) کامپیوتر های خانگی می باشد واین کابل سیگنال های الکترونیکی را از کامپیوتر دریافت و به محرک ها می رساند و همچنین (Feedback) نتیجه را دوباره به کامپیوتر بر می گرداند...(ادامه دارد)

معایب
بزرگترین نگرانی برای Drive by Wire یا خودروی کامپیوتری ، مشکل امنیتی است. بدلیل اینکه هیچ تماسی بین راننده و قسمتهای مکانیکی خودرو وجود ندارد اگر برنامه های کامپیوتری دچار اختلال شوند به این معنی خواد بود که اختیار کامل اتوموبیل از دست خواهد رفت برای همین داشتن Back up همچنین برق اضطراری برای این خودرو لازم خواهد بود با این تجهیزات این خودرو حتی از خودروهای معمولی هم ایمن تر خواهد شد دیگر موانع جلوی راه این خودرو ...(ادامه دارد)

فهرست مطالب پاورپوینت نقش كامپيوتر در خودرو

مقدمه
بررسی سیستم های الکترونیکی خودروهای جدید
تحلیل فنی خودروی کامپیوتری Hy-Wire
اساس کار Hy-Wire و اجزای این اتومبیل
کنترل
معایب
منابع پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
naghsh-com-dar-khodro_662339_7776.zip360.5k